Hlavná stránka

Z CESBA-Wiki
Prejsť na: navigácia, hľadanie

English-Language Deutsche Sprache Français Lingua Italiana Čeština Slovenčina Polski Magyar Slovenščina

Vytváranie udržateľnej kultúry výstavby budov

CESBA je európska iniciatíva na podporu udržateľnej stavebnej kultúry v Európe. Stavebníctvo je základným kameňom pre programy Európa 2020, Programu EÚ v oblasti zmeny klímy a "Európa efektívne využívajúca zdroje". Veľká časť našich životov sa odohráva vo vnútri budov, pretože nám umožňujú žiť, pracovať, chodiť za nákupmi a voľnočasové aktivity. To je dôvod, prečo Európska trvalo udržateľná kultúra výstavby budov má veľký význam. To v súčasnej dobe nie je dané: frekvencia a rozmanitosť predpisov v odvetví stavebníctva na regionálnej, národnej a európskej úrovni vedie k byrokratickým prekážkam, zmätkom medzi zainteresovanými stranami na vysoko rozdrobenom trhu. V Európe je v súčasnosti viac ako 80 systémov merania kvality budovy. Tieto systémy hodnotenia stavieb možno len ťažko v porovnať medzi sebou a ich použitie je obmedzené.

CESBA: Spoločne pre udržateľnú stavebnú kultúru v Európe

S cieľom zabezpečiť porovnanie kvality stavieb, na zlepšenie kontroly kvality výstavby a odstránenie exportných bariér, je užitočná harmonizácia v oblasti hodnotenia stavieb. Hráči v nadnárodných projektov EÚ uznali tento problém a naštartovali iniciatívu v roku 2011 iniciatívu CESBA. CESBA je skratka pre Common European Assessment Sustainable Building a je to spoločná európska iniciatíva zdola nahor, ktorá tvorí nástroje, skúsenosti a znalosti pre harmonizované a integrované zhodnotenie stavieb. Rovnako ako v Európe, regionálne rozdiely stavebné kultúry s zvíťaziť, musí vziať do úvahy harmonizovanej potrieb regiónu hodnotenie budov a okolnosti. CESBA poskytuje jednotný rámec, ktorý berie do úvahy tento regionálnu rozmanitosť.

CESBA-Kruh vyjadruje pojem CESBA: Harmonizované Indikátory tvoria jadro, školenia a služby pomáhajú pri plnení týchto noriem počas celého Životný cyklus budovy. CESBA je v neustálom Spoločenský dialóg.


Kliknite na prvky CESBA-Kruhu dozviete sa viac o CESBA
Účel / CieľObstaranie architektonického návrhuPlánovanieVerejné obstarávanieImplementáciaUvedenie do prevádzkyMonitorovanie / PrevádzkaKategória:ŠkolenieKategória:SlužbyKategória:CertifikáciaKategória:IndikátoryCesba circleCESBA - Ciele

  1. Vytvorenie spoločného, holistický prístup k budovaniu hodnotenie harmonizovanej indikátorov v Európe
  2. Podpora iniciatívy pre užívateľsky prívetivé stimulov, predpisy a zákony na regionálnej, národnej a európskej úrovni
  3. Šírenie CESBA prostredníctvom osvedčených postupov, ako je certifikácia s, Školenia a Service služby
  4. Použitie harmonizované CESBA certifikáty na 100% budov v Európe


Bild hauptseite 3.png


CESBA Wiki je iniciovaný a podporovaný projektami CEC5, CABEE und ViSiBLE.

Logos Hauptseite.png